Estetyczna korekta doliny łez

 

 

Efekty zabiegu:

Korekta doliny łez kwasem hialuronowym, wykonana przez wykwalifikowanego lekarza, jest procedurą małoinwazyjną, o dobrym profilu bezpieczeństwa. W procesie starzenia okolicy oczu ogromną rolę odgrywa zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry. Zanika naturalna podściółka tłuszczowa, przez co zapadają się pewne rejony twarzy, w tym okolica oczodołu i przyśrodkowa część policzków. Poza tym głębiej pod skórą zachodzą również procesy wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie okolicy oczodołu i policzka. Jego dolna część czasami biegnie równolegle do fałdu nosowo-wargowego. Wolumetria jest niezbędna, ponieważ dolina łez to efekt nie tylko wiotczenia i utraty gęstości skóry, lecz także przesunięć i zaniku tkanki tłuszczowej pod skórą, a nawet zmian w układzie kostnym oczodołów. Aby odbudować utraconą objętość tkanek podskórnych w tym rejonie, najlepsze jest zastosowanie wypełniaczy. TeosyalRedensity II to specjalny kwas hialuronowy dedykowany wypełnieniom właśnie w tym rejonie, dając naturalny i długoterminowy efekt.  Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.  Jego trwałość jest cechą indywidualną i zależy między innymi od typu skóry, wieku pacjenta oraz stylu życia.

Opis Zabiegu:

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się linijne zagłębienie stanowiące typową „dolinę łez”. Podajemy zazwyczaj od 0,2 ml do 0,5 ml preparatu na każdą dolinę, w zależności od wielkości i głębokości zagłębienia. Istnieje cały wachlarz technik augmentacji tkanek miękkich; do najczęściej stosowanych należy technika liniowa (tunelowa), która przeciwdziała rozprzestrzenianiu się preparatu w tkankach (kwas hialuronowy pozostaje w miejscu podania). Metoda polega na wkłuciu i podawaniu preparatu w czasie wycofywania igły bądź kaniuli (w warstwach skóry tworzy się „tunel”).

Rekonwalescencja:

Delikatny obrzęk ustępuje maksymalnie do 3 dnia od zabiegu. Pełne sieciowanie kwasu zachodzi do 3ego tygodnia. Wtedy też widzimy efekt końcowy zabiegu.

 

Preparaty używane podczas zabiegu:

Dla odpowiedniej trwałości efektu oraz ze względu na delikatność partii obstrzykiwanej zdecydowaliśmy się na TeosyalRedensity II, szwajcarski produkt o potwierdzonej klinicznie skuteczności. ma usieciowaną formułę, co oznacza długotrwałą korekcję i stopniowe łączenie się z wodą. Ale jednocześnie delikatny sposób usieciowania sprawia, że produkt nie obciąża nadmiernie wrażliwej okolicy oka, nie prowokuje więc obrzęków związanych z naciskiem na intensywne w rejonie oka krążenie limfatyczne i krwionośne. Tworzy płaszcz rozjaśniający obszar podania. Plastyczność produktu umożliwia lekarzowi precyzyjne rozłożenie w wypełnianej okolicy. Obecny w składzie TeosyalRedensity II kompleks 8 aminokwasów, 3 antyoksydantów, 2 minerałów i witaminy B6 dodatkowo regeneruje skórę pod oczami i pobudza jej procesy przebudowy.

 

 

Co wyróżnia TeoysalRedensity II spośród innych wypełniaczy?

 • Kwas hialuronowy – wypełnia stopniowo okolice oczu oraz tworzy rozjaśniający płaszcz oczodołu
 • Minerały i witaminy – stymulują i wzmacniają procesy powstawania nowych tkanek
 • Antyoksydanty – dezaktywują wolne rodniki, spowalniając starzenie się tkanek
 • Aminokwasy – powodują zwiększone namnażanie nowych włókien kolagenu i elastyny

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • redukcja cieni pod oczami
 • wypełnienie zagłębienia doliny łez
 • korekcja niedużych dysproporcji i drobnych defektów estetycznych
 • zmiana wyglądu twarzy
 • korekcja fałdu powiekowo – policzkowego
 • niewielkie worki pod oczami

 

 

Przeciwwskazania:

 • zabieg przeciwwskazany jest w okresie ciąży i karmienia piersią, bądź u osób zażywających aspirynę i leki przeciwzapalne,
 • jakąkolwiek infekcja, w tym opryszczka, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
 • nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe, tj. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze,
 • leczenie onkologiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu i środki znieczulające.

Pełną listę przeciwskazań otrzymasz podczas zapisu na zabieg w Natural BeautyClinic.

 

Należy pamiętać, że stan po całkowitej korekcie powiek dolnych jest przeciwwskazaniem do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.

 

Bezpieczeństwo:

Zarówno poziom świadczonych usług w Natural BeautyClinic, jak i ich jakość i bezpieczeństwo są dla Nas priorytetem w codziennej pracy z Gośćmi gabinetu. Powikłania po zabiegach augmentacji tkanek zdarzają się, na szczęście są najczęściej odwracalne, choć najpoważniejsze z nich wymagają natychmiastowej interwencji terapeutycznej. Zawsze w razie jakichkolwiek obaw, niezwłocznie skontaktuj się z gabinetem. Oprócz doświadczenia i regularnych szkoleń, musimy pamiętać również o warunkach wykonywania zabiegów. Narzędzia, igły i preparaty są jednorazowego użytku. Nawet jednorazowe waciki poddawane są sterylizacji, a każdy zabieg zaopatrzony jest w jednorazowe pakiety ochronne. Stanowiska pracy każdorazowo poddawane są dezynfekcji. W gabinecie nieustannie pracują sprzęty medyczne, oczyszczające powietrze i wszystkie powierzchnie z wirusów i drobnoustrojów.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Jak się przygotować?
Stosowanie wypełniacza zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny, paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą. Pełny opis przygotowania do zabiegu, otrzymasz podczas zapisu i rezerwacji terminu.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest prawie bezbolesny, standardowo wykonywany w znieczuleniu miejscowym, poprzez maść relaksacyjną. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia. Jeśli jednak pojawia się nadwrażliwość – stosujemy znieczulenie nasiękowe. Preparat znieczulający Artykainy, daje Nam 100% odczulenia na ból związany z zabiegiem, przy czym jest dużo bezpieczniejszy i mniej toksyczny, niż powszechnie używane znieczulenie na bazie lidokainy.
Ile utrzymuje się efekt?
Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.  Jego trwałość jest cechą indywidualną i zależy między innymi od typu skóry, wieku pacjenta, stylu życia oraz gospodarki hormonalnej.
Czy efekt wypełnienia zastąpi chirurgiczną korekcje powiek?
Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.  Jego trwałość jest cechą indywidualną i zależy między innymi od typu skóry, wieku pacjenta, stylu życia oraz gospodarki hormonalnej.
Czy potrzebna jest druga sesja?
Dla Nas tak, zależy nam na idealnym efekcie, nad którym trzeba mieć kontrole. Dlatego zalecamy wizytę kontrolną/ dostrzyknięcie w okresie około 2 tygodni od momentu wykonania pierwszego zabiegu.
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem występującym w tkankach ludzkiego organizmu- głównie w skórze. Jest substancją zdolną do wiązania ogromnej ilości wody , dzięki czemu zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgotności i sprężystości skóry. Działa jako zmiatacz wolnych rodników oraz przyspiesza gojenie się naskórka. Niestety pomimo wielu zalet tego związku wraz z upływem czasu jego zawartość w tkankach gwałtowanie maleje. Jednocześnie nasza skóra staje się wiotka oraz mało elastyczna w efekcie czego tworzą się zmarszczki. Aby przeciwdziałać temu procesowi wykorzystano unikatowe właściwości kwasu hialuronowego i zaczęto z niego produkować różnego rodzaju środki pielęgnacyjne, takie jak kremy przeciwzmarszczkowe, liftingi czy maseczki. Tego typu preparaty działają jednak bardzo powierzchownie i nie zawsze są wystarczająco skuteczne. Alternatywną i niezwykle efektywną metodą zapobiegającą starzeniu się skóry jest zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Rozwój nauki pozwolił na otrzymanie jego unikalnej stabilizowanej formy pochodzenia niezwierzęcego, co znacznie zmniejszyło ryzyko wystąpienia alergii i stanowiło przełom w dziedzinie medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy stosuje się w postaci elastycznego żelu , którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Dzięki temu uzyskuje się ich ujędrnienie, podniesienie i wygładzenie. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do rodzaju i głębokości zmarszczek, co umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego, natychmiastowego efektu estetycznego.
Menu