Modelowanie kształtu nosa

 

 

Efekty zabiegu:

Korekta nosa kwasem hialuronowym, wykonana przez wykwalifikowanego lekarza, jest procedurą małoinwazyjną, o dobrym profilu bezpieczeństwa. Zabieg poprzedzamy wnikliwą konsultacją z naszym lekarzem. Ustalamy z jakim problem boryka się pacjent oraz jego rozwiązanie. Metoda pozwala korygować drobne nieregularności i nieduże defekty estetyczne nosa (jak niewielki garbek); nie wymaga znieczulenia ogólnego ani długiego, uciążliwego okresu rekonwalescencji. Lekarz określa miejsca gdzie podany zostanie preparat tak by osiągnąć wymarzoną linie nosa. Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.  Jego trwałość jest cechą indywidualną i zależy między innymi od typu skóry, wieku pacjenta oraz stylu życia.  Istnieje cały wachlarz technik augmentacji tkanek miękkich; do najczęściej stosowanych należy technika liniowa (tunelowa), która przeciwdziała rozprzestrzenianiu się preparatu w tkankach (kwas hialuronowy pozostaje w miejscu podania). Metoda polega na wkłuciu i podawaniu preparatu w czasie wycofywania igły bądź kaniuli (w warstwach skóry tworzy się „tunel”). W technice punktowej deponowane są kropelki wypełniacza blisko siebie. Na estetyczne postrzeganie profilu nosa wpływa ukształtowanie kąta czołowo-nosowego, grzbietu nosa, kąta nosowo-wargowego i kolumienki.

 

 

Opis Zabiegu:

Czas jaki musisz zarezerwować na pełną wizytę modelowania nosa to około 1godziny. Sam zabieg trwa od 15 do 30 minut. Po przygotowaniu skóry, lekarz podaje znieczulenie miejscowe nasiękowe.Przy pomocy cienkiej igły lekarz nakłuwa skórę gdzie następnie wprowadza kaniule aby bezpiecznie podać kwas. W czasie wypełniania kąta czołowo-nosowego lekarz chwyta skórę w miejscu iniekcji kwasu hialuronowego (zapobiegając bocznemu przemieszczeniu się preparatu), wprowadza kaniule i powoli podaje preparat. Wypełnianie części kostnej grzbietu nosa może polegać na wykonaniu iniekcji nadokostnowej, a wypełnienie części chrzęstnej – na iniekcji ponad chrząstką. Objętość podawanego preparatu zależy od korygowanego defektu (stopnia jego nasilenia). Po podaniu preparatu lekarz może wykonać delikatny masaż, który ułatwia równomierne rozmieszczenie wypełniacza. W celu zredukowania bolesności do minimum, przed zabiegiem, na dany obszar skóry nakłada się krem znieczulający. Tuż po wykonanym zabiegu pacjent może powrócić do codziennych obowiązków.

 

Rekonwalescencja:

Delikatny obrzęk ustępuje maksymalnie do 3 dnia od zabiegu. Pełne sieciowanie kwasu zachodzi do 3ego tygodnia. Wtedy też widzimy efekt końcowy zabiegu.

 

Preparaty używane podczas zabiegu:

Dla odpowiedniej trwałości efektu oraz ze względu na delikatność partii obstrzykiwanej zdecydowaliśmy się na Princess Volume. W naszej placówce stosowane są preparaty na bazie kwasu hialuronowego, których jakość, skuteczność i, co najważniejsze, bezpieczeństwo potwierdzają odpowiednie certyfikaty (np. CE – produkt spełnia wymagania dyrektyw unijnych dotyczące bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i środowiska; certyfikat FDA – amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (Food and Drug Administration) – jest potwierdzeniem jakości, efektywności i bezpieczeństwa produktu medycznego). Preparaty marki Princess to wieloletni staż w zabiegach medycyny estetycznej  na całym świecie. Świetnie sprawdza się w przypadku korekcji nosa.

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • nadanie wymarzonego kształtu nosa,
 • wyszczuplenie nosa,
 • korekcja niedużych dysproporcji i drobnych defektów estetycznych
 • zmiana wyglądu twarzy
 • obniżony kąt czołowo-nosowy i grzbiet,
 • cofnięta kolumienka nosa,
 • ostry kąt nosowo-wargowy (który pogłębia się z wiekiem).

 

Przeciwwskazania:

 • Zabieg przeciwwskazany jest w okresie ciąży i karmienia piersią, bądź u osób zażywających aspirynę i leki przeciwzapalne,
 • jakąkolwiek infekcja, w tym opryszczka, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
 • nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe, tj. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze,
 • leczenie onkologiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu i środki znieczulające.

Pełną listę przeciwskazań otrzymasz podczas zapisu na zabieg w Natural BeautyClinic.

Należy pamiętać, że stan po całkowitej korekcie nosa jest przeciwwskazaniem do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.

 

Bezpieczeństwo:

Zarówno poziom świadczonych usług w Natural BeautyClinic, jak i ich jakość i bezpieczeństwo są dla Nas priorytetem w codziennej pracy z Gośćmi gabinetu. Powikłania po zabiegach augmentacji tkanek zdarzają się, na szczęście są najczęściej odwracalne, choć najpoważniejsze z nich wymagają natychmiastowej interwencji terapeutycznej. Zawsze w razie jakichkolwiek obaw, niezwłocznie skontaktuj się z gabinetem. Oprócz doświadczenia i regularnych szkoleń, musimy pamiętać również o warunkach wykonywania zabiegów. Narzędzia, igły i preparaty są jednorazowego użytku. Nawet jednorazowe waciki poddawane są sterylizacji, a każdy zabieg zaopatrzony jest w jednorazowe pakiety ochronne. Stanowiska pracy każdorazowo poddawane są dezynfekcji. W gabinecie nieustannie pracują sprzęty medyczne, oczyszczające powietrze i wszystkie powierzchnie z wirusów i drobnoustrojów.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Jak się przygotować?
Stosowanie wypełniacza zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny, paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą. Pełny opis przygotowania do zabiegu, otrzymasz podczas zapisu i rezerwacji terminu.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest prawie bezbolesny, standardowo wykonywany w znieczuleniu miejscowym, poprzez maść relaksacyjną. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia. Jeśli jednak pojawia się nadwrażliwość – stosujemy znieczulenie dentystyczne. Preparat znieczulający Artykainy, daje Nam 100% odczulenia na ból związany z zabiegiem modelowania ust, przy czym jest dużo bezpieczniejszy i mniej toksyczny, niż powszechnie używane znieczulenie na bazie lidokainy.
Czy efekt wypełnienia zastąpi chirurgiczną korekcje nosa?
Należy pamiętać, że nie każdy pacjent odniesie korzyści z małoinwazyjnej korekty nosa. Czasem defekty są tak duże, że realnie dobry efekt estetyczny można uzyskać tylko operacyjnie. Poprzez wypełnienie kwasem możemy uzyskać takie efekty jak optyczne zmniejszenie nosa, spłycenie wzgórka czy korekcje dysproporcji.
Czy potrzebna jest druga sesja?
Dla Nas tak, zależy nam na idealnym efekcie, nad którym trzeba mieć kontrole. Dlatego zalecamy wizytę kontrolną/ dostrzyknięcie w okresie około 2 tygodni od momentu wykonania pierwszego zabiegu.
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem występującym w tkankach ludzkiego organizmu- głównie w skórze. Jest substancją zdolną do wiązania ogromnej ilości wody , dzięki czemu zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgotności i sprężystości skóry. Działa jako zmiatacz wolnych rodników oraz przyspiesza gojenie się naskórka. Niestety pomimo wielu zalet tego związku wraz z upływem czasu jego zawartość w tkankach gwałtowanie maleje. Jednocześnie nasza skóra staje się wiotka oraz mało elastyczna w efekcie czego tworzą się zmarszczki. Aby przeciwdziałać temu procesowi wykorzystano unikatowe właściwości kwasu hialuronowego i zaczęto z niego produkować różnego rodzaju środki pielęgnacyjne, takie jak kremy przeciwzmarszczkowe, liftingi czy maseczki. Tego typu preparaty działają jednak bardzo powierzchownie i nie zawsze są wystarczająco skuteczne. Alternatywną i niezwykle efektywną metodą zapobiegającą starzeniu się skóry jest zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Rozwój nauki pozwolił na otrzymanie jego unikalnej stabilizowanej formy pochodzenia niezwierzęcego, co znacznie zmniejszyło ryzyko wystąpienia alergii i stanowiło przełom w dziedzinie medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy stosuje się w postaci elastycznego żelu , którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Dzięki temu uzyskuje się ich ujędrnienie, podniesienie i wygładzenie. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do rodzaju i głębokości zmarszczek, co umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego, natychmiastowego efektu estetycznego.
Menu