Intralipoterapia/ Lipoliza – czyli redukcja tkanki tłuszczowej bez skalpela

Efekty zabiegu:

Intralipoterapia to niechirurgiczny zabieg, polegający na bezpośrednim podaniu do tkanki tłuszczowej roztworu wywołującego rozpad jej komórek (adipocytolizę). Czy można skutecznie, bez wysiłku, a przy tym całkowicie bezpiecznie pozbyć się zbędnych kilogramów? Oczywiście i nie jest to kolejna „dieta cud”, a profesjonalny zabieg medycyny estetycznej. Szybka utrata kilku centymetrów w talii czy podwójnego podbródka, to bardzo motywujący początek regularnego dbania o sylwetkę.

Likwidowanie tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) to nic innego jak nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na podaniu zastrzyków z substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W miejscu podania preparatu powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. “Obrzęknięte” komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Efektem końcowym intralipoterapii jest miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze poddanym terapii.

 

Opis Zabiegu:

Czas jaki musisz zarezerwować na pełną wizytę to około 1godziny.Po konsultacji i wyznaczeniu obszarów zabiegowych skóra Pacjenta jest miejscowo znieczulana, aby zabieg przebiegał w możliwie największym komforcie dla Pacjenta. Lekarz, przy pomocy niezwykle cienkiej igły wprowadza preparat w wyznaczone miejsce. W celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów procedura powinna być powtórzona około 3-4 razy. Efekt serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4-5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, aby go osiągnąć, wystarczą zwykle 2-3 zabiegi. Jeżeli jednak tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być zdecydowanie większa. Odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić 2 -4 tygodnie.Po wstrzyknięciu preparatu mogą pojawić się siniaki lub obrzęki, które są niewielkie i stosunkowo szybko znikają.

 

Rekonwalescencja:

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić lokalne pieczenie i zaczerwienienie. Niewielka bolesność, obrzęk i krwiaki w miejscach wkłuć mogą utrzymywać się do kilku dni po zabiegu. Niektóre pacjentki mają tendencje do powstawania siniaków, są one więc bardziej prawdopodobne po tym zabiegu. Analogicznie, jeśli bardzo puchniemy przed miesiączką, prawdopodobnie miejsca będą przez kilka dni bardziej opuchnięte niż u koleżanki.

Przez 24 godziny po zabiegu nie należy:

 • latać samolotem,
 • uprawiać sportu,
 • pić alkoholu,

 

Preparaty używane podczas zabiegu:

Aqualyx to obecnie jedyna substancja zarejestrowana w redukcji tkanki tłuszczowej, wykorzystująca metodę intralipoterapii. W przeciwieństwie do dotychczas stosowanych w medycynie estetycznej substancji posiada on oficjalną europejską rejestrację do zabiegów ostrzykiwania tkanki tłuszczowej. Faktycznie działającą substancją w roztworach fosfatydylocholiny jest stosowany detergent: deoksycholan sodu. Aqualyx to roztwór mikrożelatynowy o działaniu adipocytolitycznym – co oznacza rozkład komórek tłuszczowych. Preparat zawiera gąbkę cukrową o trójwymiarowej strukturze, w której umieszczone są mikro ilości substancji detergujących  rozpuszczonych w roztworze fosforanowym. Stosujemy zamiennie również preparat LipoLax VL do lipolizy twarzy i miejsc na ciele dotkniętych problemem zwiotczenia skóry i nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Który oprócz równie dobrych właściwości, wpływa również na napinanie skóry.

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

Najlepsze efekty uzyskujemy u pacjentów z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu w następujących obszarach:

 • wewnętrzna strona ud,
 • chomiki,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • wewnętrzna strona kolan,
 • okolica krętarzowa i podpośladkowa,
 • biodra,
 • brzuch,
 • podbródek,
 • bawoli kark.

Nie jest to zabieg odchudzający, lecz redukujący konkretne obszary ciała i tkanki.

 

Przeciwwskazania:

 • zabieg przeciwwskazany jest w okresie ciąży i karmienia piersią, bądź u osób zażywających aspirynę i leki przeciwzapalne,
 • jakąkolwiek infekcja, w tym opryszczka, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
 • leczenie stomatologiczne (zaleca się pacjentom odczekanie minimum 2 tygodni od jego zakończenia – to samo dotyczy piaskowania czy wybielania zębów),
 • nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe, tj. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze,
 • Choroby wątroby i nerek
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • nadwrażliwość na substancje zawarte w preparacie i środki znieczulające.

Pełną listę przeciwskazań otrzymasz podczas zapisu na zabieg w Natural BeautyClinic.

 

Bezpieczeństwo:

Zarówno poziom świadczonych usług w Natural BeautyClinic, jak i ich jakość i bezpieczeństwo są dla Nas priorytetem w codziennej pracy z Gośćmi gabinetu. Powikłania po zabiegach augmentacji tkanek zdarzają się, na szczęście są najczęściej odwracalne, choć najpoważniejsze z nich wymagają natychmiastowej interwencji terapeutycznej. Zawsze w razie jakichkolwiek obaw, niezwłocznie skontaktuj się z gabinetem. Oprócz doświadczenia i regularnych szkoleń, musimy pamiętać również o warunkach wykonywania zabiegów. Narzędzia, igły i preparaty są jednorazowego użytku. Nawet jednorazowe waciki poddawane są sterylizacji, a każdy zabieg zaopatrzony jest w jednorazowe pakiety ochronne. Stanowiska pracy każdorazowo poddawane są dezynfekcji. W gabinecie nieustannie pracują sprzęty medyczne, oczyszczające powietrze i wszystkie powierzchnie z wirusów i drobnoustrojów.

 

Najczęściej zadawane pytania: 

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest prawie bezbolesny, standardowo wykonywany w znieczuleniu miejscowym, poprzez maść relaksacyjną. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia. Można odczuwać uczucie ciepła, szczypania i rozpierania.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zaraz po nim, pacjent może wrócić do codziennych czynności. W okresie około ¾ pierwszych dni po zabiegu utrzymuje się największy obrzęk.
Czy potrzebna jest druga sesja?
Dla Nas tak, zależy nam na idealnym efekcie, nad którym trzeba mieć kontrole. Dlatego zalecamy wizytę kontrolną/ dostrzyknięcie w okresie około 2 tygodni od momentu wykonania pierwszego zabiegu.U niektórych osób pierwsze rezultaty zastosowania lipolizy mogą wystąpić już po upływie kilku dni, jednak nie zawsze tak się dzieje. Enzym ten działa do 2 tygodni, dlatego też osoba wykonująca zabieg powinna po tym czasie ocenić uzyskane efekty i ewentualnie podjąć decyzję o ponownym zastosowaniu mezoterapii lipolitycznej.
Jak się przygotować?
Stosowanie hialuronidazy zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny, paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą. Pełny opis przygotowania do zabiegu, otrzymasz podczas zapisu i rezerwacji terminu.
Menu