Mezoterapia igłowa – rewitalizacja, nawilżenie, antiaging

 

Efekty zabiegu:

Mezoterapia to technika podania leku lub innej substancji aktywnej w formie iniekcji. Technika iniekcji pozwala dostarczyć składnik aktywny do skóry, omijając warstwę rogową naskórka.Najczęściej stosowana w przypadku walki ze starzeniem się skóry twarzy. Wpływają na nią czynniki atmosferyczne, tryb życia, w tym palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, ale też intensywna wielogodzinna praca i brak wystarczającej ilości snu mogą bardzo szybko pogłębić zły stan skóry. W rezultacie zabiegu bardzo płytko w skórę podany jest specjalnie dobrany do jej indywidualnych potrzeb zestaw substancji aktywnych (kwas hialuronowy nieusieciowany, witaminy, peptydy). Substancje te wpływają na poziom nawilżenia skóry, uzupełniają niedobory witamin i minerałów, poprawiają mikrokrążenie. Skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Procesy starzenia zostają opóźnione, a pacjenci zyskują wygląd wypoczętej twarzy jak po urlopie. Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty. Doskonałe nawilżenie i odżywienie, a co za tym idzie znacząca poprawa kondycji skóry to podstawowe efekty przeprowadzenia zabiegu mezoterapii.

 

Opis Zabiegu:

Czas jaki musisz zarezerwować na pełną wizytę to około 1godziny. Sam zabieg mezoterapii trwa od 10 do 15 minut.Po wstępnym określeniu miejsc gdzie będziemy oddziaływać , wstrzyknięty zostaje preparat – niewielkie dawki substancji leczniczych. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjenta oraz wykonywanego zabiegu. Aby zredukować jego bolesność do minimum, przed zabiegiem, na dany obszar skóry nakłada się krem znieczulający. P

 

Preparaty używane podczas zabiegu:

Dobór zależy od stanu cery, głównych problemów z nią związanych. Należą do nich odwodnienie, utrata jędrności, drobne zmarszczki itd.. Zależy także od preferencji pacjenta oraz możliwych do uzyskania efektów.Najczęściej wstrzykiwanymi aktywnymi substancjami są: kwas hialuronowy, kompleks witamin A, B, C, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, koenzymy, kofeina. Cena zabiegu jest uzależniona od ceny użytego preparatu.

 

Rekonwalescencja:

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zaraz po nim, pacjent może wrócić do codziennych czynności. Po mezoterapii przez kilka dni mogą być widoczne niewielkie siniaczki i jest to zazwyczaj najbardziej uciążliwy skutek zabiegu. Obrzęk pozabiegowy czy ślady po ukłuciach zazwyczaj znikają po 2-3 dniach. Generalne nie jest to zbyt obciążająca procedura, większość Pacjentek już następnego dnia wraca do pełnej aktywności zawodowej i społecznej.Niektóre pacjentki mają tendencje do powstawania siniaków, są one więc bardziej prawdopodobne po tym zabiegu.

 

Wskazania

  • Skóra pozbawiona blasku i jędrności.
  • Skóra wymagająca odżywienia i odmłodzenia.
  • Drobne, mimiczne zmarszczki.
  • Skóra zmęczona, wiotka.
  • Zasinienia i obrzęki pod oczami.
  • Rozstępy i cellulit

 

Przeciwwskazania:

  • zabieg przeciwwskazany jest w okresie ciąży i karmienia piersią, bądź u osób zażywających aspirynę i leki przeciwzapalne,
  • jakąkolwiek infekcja, w tym opryszczka, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
  • zaburzenia krzepnięcia,

Pełną listę przeciwwskazań otrzymasz podczas zapisu na zabieg w Natural BeautyClinic.

 

 

Bezpieczeństwo:

Zarówno poziom świadczonych usług w Natural BeautyClinic, jak i ich jakość i bezpieczeństwo są dla Nas priorytetem w codziennej pracy z Gośćmi gabinetu. Powikłania po zabiegach augmentacji tkanek zdarzają się, na szczęście są najczęściej odwracalne, choć najpoważniejsze z nich wymagają natychmiastowej interwencji terapeutycznej. Zawsze w razie jakichkolwiek obaw, niezwłocznie skontaktuj się z gabinetem. Oprócz doświadczenia i regularnych szkoleń, musimy pamiętać również o warunkach wykonywania zabiegów. Narzędzia, igły i próbówki są jednorazowego użytku. Nawet jednorazowe waciki poddawane są sterylizacji, a każdy zabieg zaopatrzony jest w jednorazowe pakiety ochronne. Stanowiska pracy każdorazowo poddawane są dezynfekcji. W gabinecie nieustannie pracują sprzęty medyczne, oczyszczające powietrze i wszystkie powierzchnie z wirusów i drobnoustrojów.

 

 

Najczęściej zadawane pytania: 

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest prawie bezbolesny, standardowo wykonywany w znieczuleniu miejscowym, poprzez maść relaksacyjną. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia..
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zaraz po nim, pacjent może wrócić do codziennych czynności. W okresie około 3 pierwszych dni po zabiegu utrzymuje się delikatny obrzęk po wkłuciach. W przypadku pojawienia się siniaczków, ich wchłanianie trwa maksymalnie do 2 tygodni.
Czy potrzebna jest kolejna sesja?
Każda sesja podania indywidualnie dopasowanego preparatu, pogłębia uzyskany efekt. Rekomendujemy się wykonywanie zabiegów mezoterapii w serii 3 do 8 zabiegów.Zazwyczaj plan działania jest ustalany podczas pierwszego zabiegu, po wnikliwej konsultacji z lekarzem i ustaleniu problemu.
Po jakim czasie zobaczę efekty mezoterapii?
Im kondycja skóry jest słabsza, tym więcej zabiegów mezoterapii należy wykonać, aby osiągnąć wymierne efekty. Przy zadbanych kobietach po trzydziestym roku życia już po pierwszym zabiegu widać różnicę w kolorycie i napięciu skóry. Z kolei, jeśli przychodzi do mnie kobieta czterdziestoletnia, która dopiero zaczyna swoją przygodę z medycyną estetyczną, jeden zabieg na pewno nie wystarczy.
Jak się przygotować?
Stosowanie mezoterapii zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny, paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą. Pełny opis przygotowania do zabiegu, otrzymasz podczas zapisu i rezerwacji terminu.
Menu