Nici liftingujące PDO

 

Efekty zabiegu:

Twarz o kilkanaście lat młodsza bez interwencji skalpela chirurgicznego, 15 min. i bez większych śladów pozabiegowych? To nie cud, a efekt działania nici PDO. To zabieg liftingu i modelowania kształtu twarzy, przywracający jej harmonijny, młody wygląd. Przy pomocy szybkich i minimalnie inwazyjnych zabiegów możliwa jest zmiana owalu twarzy. Polidioksanon (stąd PDO) to silne syntetyczne włókno, którego strukturę tworzą zwykle dwa skręcone stałe włókna (polifilament) lub specjalne jedno – monofilament, które, po pewnym czasie, rozpuszczają się w tkance. Polidioksanon jest materiałem powszechnie znanym i wykorzystywanym do produkcji szwów skórnych i podskórnych stosowanych w medycynie estetycznej. Polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego. Technika aplikowania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co daje efekt zbliżony do klasycznego liftingu chirurgicznego. Zabieg z ich wykorzystaniem skutecznie podnosi opadające tkanki miękkie jednocześnie odmładzając i rewitalizując skórę. Nici PDO rozpuszczają się w skórze około ośmiu miesięcy. Nie oznacza to, że po tym czasie efekt zabiegu zanika. W rzeczywistości utrzymuje się do dwóch lat.

 

Opis Zabiegu:

Czas jaki musisz zarezerwować na pełną wizytę wolumetrii twarzy to około 1godziny. Sam zabieg trwa od 15 do 30 minut. Po przygotowaniu skóry, lekarz podaje znieczulenie miejscowe, kremem znieczulającym bądź miejscowe nasiękowe. Następnieopracowuje się plan rozlokowania nici, trwa to ok. 30-40 min. Lekarz wykonuje serię nakłuć, za pomocą doskonale wyspecjalizowanej oraz odpowiednio dostosowanej dla danego obszaru igły prowadzącej, przez które wprowadzane są kolejno nici.  Każda sfera zabiegowa zajmuje ok. 10-15 min.

Rekonwalescencja:

Delikatny obrzęk ustępuje maksymalnie do 3 dnia od zabiegu, może wystąpić zasinienie obszarów poddawanych zabiegowi. Może także wystąpić bolesność. Zaleca się wtedy stosowanie środków przeciwbólowych, zimnych kompresów, maści heparynowych oraz preparatów odkażających skórę.  Przez okres 2-3 dni należy unikać picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków. W okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu wskazane jest, aby zminimalizować ruchy mimiczne i nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres nie krótszy niż miesiąc od zabiegu implantacji nici. Okres gojenia trwa około tygodnia, natomiast po upływie kilku dni pacjent może wrócić do codziennych czynności. Wtedy też widzimy efekt końcowy zabiegu.

 

Preparaty używane podczas zabiegu:

Stosujemy Nici liftingujące PDO SCREW Croma to bezpieczeństwo, profesjonalizm i rewelacyjne efekty. Jest to całkowicie wchłanialny materiał (bioabsorbowalny) o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących. System nici PDO powstał w Korei Południowej, obecnie metoda ta wykorzystywana jest w wielu krajach – Japonii, USA, Brazylii, Rosji oraz w Europie Zachodniej. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i może być stosowany na ternie całej Unii Europejskiej.

 

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • wyszczuplenie twarzy,
 • wiek: 30-55 lat
 • zniekształcony owal twarzy
 • chomiki
 • skorygowanie linii żuchwy,
 • lekkie lub umiarkowane oznaki zwiotczenia, opadania tkanek miękkich (bez znacznego nadmiaru skóry),
 • opadające tkanki miękkie całej brwi lub tylko jej bocznej części,
 • nadmiar tkanki miękkiej w obszarze kości jarzmowo-policzkowej,
 • zmarszczki wargowo-nosowe, linie marionetki ze względu na właściwy lub nadmierny zwis tkanki miękkiej,
 • deformacja owalu twarzy, żuchwy, podwójny podbródek, opadające kąciki ust (przy zauważalnej hipertrofii tkanki tłuszczowej nie zaleca się stosowania lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej),
 • zmiany szyjne na skutek starzenia, rozwijające się na skutek procesów zanikowych w skórze,
 • zmiany zanikowe, nierówna tekstura skóry i tkanki podskórnej,
 • asymetria twarzy.

Przeciwwskazania:

 • zabieg przeciwwskazany jest w okresie ciąży i karmienia piersią, bądź u osób zażywających aspirynę i leki przeciwzapalne,
 • zmiany nowotworowe,
 • jakąkolwiek infekcja, w tym opryszczka, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
 • kolagenoza,
 • choroba niedokrwienna serca,
 • nadciśnienie II i III stopnia,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych,
 • ciąża i laktacja,
 • nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu i środki znieczulające.

Pełną listę przeciwskazań otrzymasz podczas zapisu na zabieg w Natural Beauty Clinic.

 

Należy pamiętać, że stan po całkowitej korekcie nosa jest przeciwwskazaniem do zabiegu z użyciem nici PDO.

 

Bezpieczeństwo:

Zarówno poziom świadczonych usług w Natural Beauty Clinic, jak i ich jakość i bezpieczeństwo są dla Nas priorytetem w codziennej pracy z Gośćmi gabinetu. Powikłania po zabiegach augmentacji tkanek zdarzają się, na szczęście są najczęściej odwracalne, choć najpoważniejsze z nich wymagają natychmiastowej interwencji terapeutycznej. Zawsze w razie jakichkolwiek obaw, niezwłocznie skontaktuj się z gabinetem. Oprócz doświadczenia i regularnych szkoleń, musimy pamiętać również o warunkach wykonywania zabiegów. Narzędzia, igły i preparaty są jednorazowego użytku. Nawet jednorazowe waciki poddawane są sterylizacji, a każdy zabieg zaopatrzony jest w jednorazowe pakiety ochronne. Stanowiska pracy każdorazowo poddawane są dezynfekcji. W gabinecie nieustannie pracują sprzęty medyczne, oczyszczające powietrze i wszystkie powierzchnie z wirusów i drobnoustrojów.

Najczęściej zadawane pytania:

Jak się przygotować?
Stosowanie nici PDO zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny, paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą. Pełny opis przygotowania do zabiegu, otrzymasz podczas zapisu i rezerwacji terminu.

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest przeważnie mało bolesny. Standardowo wykonywany w znieczuleniu miejscowym, poprzez maść relaksacyjną. W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia. Jeśli jednak pojawia się nadwrażliwość – stosujemy znieczulenie nasiękowe. Preparat znieczulający Artykainy.

Ile utrzymuje się efekt?
Poprawa napięcia skóry jest widoczna bezpośrednio po zabiegu i narasta w czasie, natomiast efekt optymalny uzyskujemy po 2-3 tygodniach. Pełen efekt zabiegu można ocenić po 6-8 tygodniach i utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta do 2 lat.

Czy potrzebna jest druga sesja?
Dla Nas tak, zależy nam na idealnym efekcie, nad którym trzeba mieć kontrole. Dlatego zalecamy wizytę kontrolną w okresie około 2 tygodni od momentu wykonania pierwszego zabiegu.

Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem występującym w tkankach ludzkiego organizmu- głównie w skórze. Jest substancją zdolną do wiązania ogromnej ilości wody , dzięki czemu zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgotności i sprężystości skóry. Działa jako zmiatacz wolnych rodników oraz przyspiesza gojenie się naskórka. Niestety pomimo wielu zalet tego związku wraz z upływem czasu jego zawartość w tkankach gwałtowanie maleje. Jednocześnie nasza skóra staje się wiotka oraz mało elastyczna w efekcie czego tworzą się zmarszczki. Aby przeciwdziałać temu procesowi wykorzystano unikatowe właściwości kwasu hialuronowego i zaczęto z niego produkować różnego rodzaju środki pielęgnacyjne, takie jak kremy przeciwzmarszczkowe, liftingi czy maseczki. Tego typu preparaty działają jednak bardzo powierzchownie i nie zawsze są wystarczająco skuteczne. Alternatywną i niezwykle efektywną metodą zapobiegającą starzeniu się skóry jest zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Rozwój nauki pozwolił na otrzymanie jego unikalnej stabilizowanej formy pochodzenia niezwierzęcego, co znacznie zmniejszyło ryzyko wystąpienia alergii i stanowiło przełom w dziedzinie medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy stosuje się w postaci elastycznego żelu , którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Dzięki temu uzyskuje się ich ujędrnienie, wypełnienie, podniesienie i wygładzenie. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do rodzaju i głębokości zmarszczek, co umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego, natychmiastowego efektu estetycznego.  
Menu