Wampirzy lifting czyli wszystko co musisz wiedzieć na temat zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

 

Efekty zabiegu:

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.Efektem mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest redukcja płytkich zmarszczek, zwiększenie elastyczności i poprawa kolorytu skóry twarzy. Już po 2 dniach od zabiegu skóra zyskuje młodość i witalność, gęstość i napięcie, poprawę faktury i kolorytu oraz najważniejsze regenerację i prawidłowe odżywienie.

PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.W medycynie estetycznej PRP najczęściej wykorzystywane jest w celu odnowy i rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Ze względu na szczególny materiał, który stanowi podstawę procedury: własną krew pacjenta, zabieg mezoterapii osoczem nazywany bywa wampirzym liftingiem (Vampire Lift).Na  podstawie wstępnej konsultacji z naszym specjalistą, ustalamy plan działania jaki jest potrzeby dla uzyskania wymarzonego efektu.  Dla uzyskania lepszych rezultatów sporządzamy również kremy do użytku własnego, którego bazą jest pozyskane od pacjenta osocze (podczas zabiegu zapytaj lekarza o możliwość wykonania własnego kremu na bazie osocza).

 

Opis Zabiegu:

Czas jaki musisz zarezerwować na pełną wizytę to około 1godziny. Sam zabieg wampirzego liftingu trwa od 15 do 30 minut.W pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Po jego zagęszczeniu oraz dodaniu specjalnego odczynnika uzyskuje się ok 4 ml osocza bogatopłytkowego. Przy pomocy cienkich igieł, do płytkich warstw skóry wprowadza się pozyskany preparat osocza według obranych technik. Aby zredukować jego bolesność do minimum, przed zabiegiem, na dany obszar skóry nakłada się krem znieczulający. Przy szczególnej wrażliwości na iniekcje decydujemy się na znieczulenie miejscowe nasiękowe, preparatem artykainy.

 

Preparaty używane podczas zabiegu:

Osocze bogatopłytkoweotrzymywane jest z krwi autologicznej, jest produktem inżynierii tkankowej. Charakteryzuje się wysoką koncentracją płytek krwi i, związaną z tym, większą zawartością innych czynników, zwłaszcza czynników wzrostu. Czynniki wzrostu są biologicznie czynnymi aktywnymi przekaźnikami białkowymi, uwalnianymi z elementów morfotycznych krwi (przede wszystkim z płytek) lub z pobliskiej tkanki. GF mają zasadniczy wpływ na inicjację i przebieg procesów naprawczych organizmu – gojenia ran, regeneracji tkanek.

 

Rekonwalescencja:

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zaraz po nim, pacjent może wrócić do codziennych czynności. Odnowa skóry jest procesem, który wymaga czasu – pełny efekt wampirzego liftingu widoczny jest po ok. 2-3 miesiącach.Wtedy też widzimy efekt końcowy pierwszego zabiegu. Jednak pierwsze rezultaty można zaobserwować już kilka-kilkanaście dni po zabiegu (przede wszystkim poprawę nawodnienia, kolorytu, napięcia i struktury skóry).Powikłaniaw postaci siniaków i obrzęków są bardzo częste i ustępują zazwyczaj samoistnie w ciągu kilku dni. Niektóre pacjentki mają tendencje do powstawania siniaków, są one więc bardziej prawdopodobne po tym zabiegu.

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
 • korekcja zmarszczek i fałd
 • korekcja blizn potrądzikowych i rozstępów
 • regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
 • nadmierne wypadanie włosów
 • włosy zniszczone, pozbawione blasku
 • cienie pod oczami
 • dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii na sztuczne preparaty

 

Przeciwwskazania:

 • zabieg przeciwwskazany jest w okresie ciąży i karmienia piersią, bądź u osób zażywających aspirynę i leki przeciwzapalne,
 • jakąkolwiek infekcja, w tym opryszczka, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
 • nowotwory i choroby autoimmunologiczne
 • zaburzenia krzepnięcia,

Pełną listę przeciwskazań otrzymasz podczas zapisu na zabieg w Natural BeautyClinic.

 

Bezpieczeństwo:

Zarówno poziom świadczonych usług w Natural BeautyClinic, jak i ich jakość i bezpieczeństwo są dla Nas priorytetem w codziennej pracy z Gośćmi gabinetu. Powikłania po zabiegach augmentacji tkanek zdarzają się, na szczęście są najczęściej odwracalne, choć najpoważniejsze z nich wymagają natychmiastowej interwencji terapeutycznej. Zawsze w razie jakichkolwiek obaw, niezwłocznie skontaktuj się z gabinetem. Oprócz doświadczenia i regularnych szkoleń, musimy pamiętać również o warunkach wykonywania zabiegów. Narzędzia, igły i próbówki są jednorazowego użytku. Nawet jednorazowe waciki poddawane są sterylizacji, a każdy zabieg zaopatrzony jest w jednorazowe pakiety ochronne. Stanowiska pracy każdorazowo poddawane są dezynfekcji. W gabinecie nieustannie pracują sprzęty medyczne, oczyszczające powietrze i wszystkie powierzchnie z wirusów i drobnoustrojów.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest prawie bezbolesny, standardowo wykonywany w znieczuleniu miejscowym, poprzez maść relaksacyjną. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia..
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zaraz po nim, pacjent może wrócić do codziennych czynności. W okresie około 3 pierwszych dni po zabiegu utrzymuje się delikatny obrzęk po wkłuciach. W przypadku pojawienia się siniaczków, ich wchłanianie trwa maksymalnie do 2 tygodni.
Czy potrzebna jest kolejna sesja?
Każda sesja podania osocza,pogłebia uzyskany efekt.Nie jest to zabieg, który wymaga serii ponieważ widoczne efekty są już po 1 sesji. Jednak jeśli chcemy doprowadzić skórę do odpowiedniej formy, bądź borykamy się z konkretnym problemem, zaleca się 3 zabiegi w odstępie około 2 miesięcy – następnie, profilaktycznie co 6 mc. Zazwyczaj plan działania jest ustalany podczas pierwszego zabiegu, po wnikliwej konsultacji z lekarzem i ustaleniu problemu.
Jak się przygotować?
Stosowanie osocza zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny, paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą. Pełny opis przygotowania do zabiegu, otrzymasz podczas zapisu i rezerwacji terminu.
Menu