Autologiczna terapia skóry głowy

 

Efekty zabiegu:

Stres, warunki atmosferyczne, zaburzenia hormonalne, dieta, starzenie się organizmu, infekcje… To wszystko sprawia, że kondycja naszych włosów słabnie. Efektem tego jest łysienie: niekomfortowy i stopniowy proces, na który narzekają w obecnych czasach przede wszystkim mężczyźni. Stosowanie środków doustnych lub preparatów fryzjerskich rzadko kiedy spełnia oczekiwania pacjentów. Osocze bogatopłytkowepołączone z boosteremto zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie. Dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego z preparatami do mezoterapii skóry głowy dochodzi do przejścia mieszków włosowych od stanu uśpienia do stanu aktywnego, a w konsekwencji – do pobudzenia odrastania włosów.Mezoterapiaz osoczem bogatopłytkowym owłosionej skóry głowy zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, wzmacnia włosy zniszczone oraz przyspiesza porost włosów. Korzyści ze stosowania PRP wykazano w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego. Międzyzabiegowa terapia osoczem bogatopłytkowym umożliwia także uzyskanie lepszych efektów przeszczepiania włosów metodą FUE (przeszczepianie bardzo małych fragmentów skóry z mieszkami włosowymi).

 

 

Opis Zabiegu:

Czas jaki musisz zarezerwować na pełną wizytę to około 1godziny. Sam zabieg podania osocza z boosterem trwa od 15 do 30 minut.W pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Po jego zagęszczeniu oraz dodaniu wybranego boostera (CromaHair + lubDermaheal HL) uzyskuje się ok 4 ml osocza bogatopłytkowego. Technika mezoterapii owłosionej skóry głowy polega na powierzchownych nakłuciach skóry. W wyniku ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowymskoncentrowane czynniki wzrostu pobudzają komórki macierzyste w brodawce włosa; indukują zwiększenie grubości naskórka, wzrost liczby włosów mieszkowych oraz wzrost liczby drobnych naczyń krwionośnych wokół mieszków włosowych.

 

 

Preparaty używane podczas zabiegu:

Bazą na której budujemy preparat do zabiegu Trychologicznego jest osocze bogatopłytkowe. Zabieg może być  przeprowadzony z użyciem samego osocza bądź wzbogacony koktajlami. Osocze otrzymywane z krwi autologicznej, jest produktem inżynierii tkankowej. Charakteryzuje się wysoką koncentracją płytek krwi i, związaną z tym, większą zawartością innych czynników, zwłaszcza czynników wzrostu. W Naszym gabinecie,jako booster, stosujemy dwa wiodące preparaty w zależności od potrzeb pacjenta -„CromaHair +” lub „Dermaheal HL”.

 

Dermaheal HL

Dermahealto produkt, który nie tylko zapobiega, ale również redukuje objawy wypadania włosów i łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy, nawilża ją i odżywia, a także zwiększa gęstość i grubość włosów.

Dermaheal swą skuteczność zawdzięcza 56 aktywnym składnikom, są to:

 • 13 witamin,
 • 24 aminokwasy,
 • 5 minerałów,
 • 4 kwasy nukleinowe,
 • 2 czynniki redukujące,
 • 4 peptydy biomimetyczne: Decapeptide-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa,
 • Acetyl Decapeptide-3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa, Oligopeptide-41 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych,
 • Copper Tripeptide-1 (CG–Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

CromaHair

Croma proponuje Państwu nowatorski, skuteczny i w pełni bezpieczny zabieg wykorzystujący mezoterapię. Wyjątkowa formuła HairRevitalizing wykorzystana w zabiegach Hair +została opracowana po to, aby doskonale poradzić sobie z różnymi rodzajami łysienia męskiego i żeńskiego, bez względu na jego pierwotną przyczynę, substancje zawarte w koktajlu stymulują cebulki włosów oraz powodują namnażanie nowych komórek. Preparat stosowany podczas zabiegu stanowi połączenie działania kwasu fosfatydylocholinowego, ryboflawiny (witaminy B2), nadtlenku dysmutazy i kompleksu aminokwasowego: dzięki nim łysienie zostaje zahamowane oraz następuje regeneracja struktury włosów.

 • Kwas fosfatydyloholinowyzwiększa i stymuluje namnażanie się kilku typów komórek i działa w cyklu komórkowym, zwłaszcza w fazach G1 i S; stymuluje wzrost i namnażanie komórek nabłonkowych cebulki włosa
 • Ryboflawina, czyli witamina B2,w naturze występuje w roślinnych i zwierzęcych pokarmach (rośliny liściaste, wątroba, serce, nerki i po chodne mleka); odgrywa ochronna rolę dla włosów, oczu, skóry, paznokci i mięśni i jest głównym czynnikiem w reakcjach oksydacyjno-redukcyjnych energetycznego metabolizmu kilku komórek (wliczając w to też komórki cebulek włosowych)
 • Nadtlenek dysmutazy: główny składnik uzyskany z nasion melona, działa bezpośrednio jako przeciwutleniacz na system odpornościowy

 

Rekonwalescencja:

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zaraz po nim, pacjent może wrócić do codziennych czynności. Po zabiegu może wystąpić niewielkie krótkotrwałe krwawienie, a także zaczerwienienie, miejscowy obrzęk i podrażnienie skóry. Objawy zwykle utrzymują przez 24-48 godzin i ustępują samoistnie.

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • rewitalizacja skóry głowy,
 • nadmierne wypadanie włosów,
 • łysienie plackowate,
 • regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej,
 • pogorszenie kondycji włosów, ich matowienie, łamliwość, ścieńczenie,
 • włosy zniszczone,
 • dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii na sztuczne preparaty.

Przeciwwskazania:

 • zabieg przeciwwskazany jest w okresie ciąży i karmienia piersią, bądź u osób zażywających aspirynę i leki przeciwzapalne,
 • jakąkolwiek infekcja, w tym opryszczka, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
 • nowotwory i choroby autoimmunologiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia.

Pełną listę przeciwskazań otrzymasz podczas zapisu na zabieg w Natural BeautyClinic.

 

Mezoterapia skóry głowy – efekty udowodnione klinicznie

 

Bezpieczeństwo:

Zarówno poziom świadczonych usług w Natural BeautyClinic, jak i ich jakość i bezpieczeństwo są dla Nas priorytetem w codziennej pracy z Gośćmi gabinetu. Powikłania po zabiegach augmentacji tkanek zdarzają się, na szczęście są najczęściej odwracalne, choć najpoważniejsze z nich wymagają natychmiastowej interwencji terapeutycznej. Zawsze w razie jakichkolwiek obaw, niezwłocznie skontaktuj się z gabinetem. Oprócz doświadczenia i regularnych szkoleń, musimy pamiętać również o warunkach wykonywania zabiegów. Narzędzia, igły i próbówki są jednorazowego użytku. Nawet jednorazowe waciki poddawane są sterylizacji, a każdy zabieg zaopatrzony jest w jednorazowe pakiety ochronne. Stanowiska pracy każdorazowo poddawane są dezynfekcji. W gabinecie nieustannie pracują sprzęty medyczne, oczyszczające powietrze i wszystkie powierzchnie z wirusów i drobnoustrojów.

 

 

Najczęściej zadawane pytania:

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest stosunkowo bezbolesny, w razie potrzeby wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zaraz po nim, pacjent może wrócić do codziennych czynności.
Czy potrzebna jest kolejna sesja?
Każda sesja podania osocza, pogłębia uzyskany efekt. Zabiegi powtarza się w cyklu: najczęściej zaleca się wykonanie kilku (5-7) zabiegów co ok. 2 tygodnie. W ramach terapii należy wykonywać 1 zabieg na tydzień przez okres 2 miesięcy.

W przypadku zabiegów pielęgnacyjnych wystarczy 1 zabieg na miesiąc przez okres 3 – 6 miesięcy.

Jak się przygotować?
Autologiczna terapia skóry głowy zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny, paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą. Pełny opis przygotowania do zabiegu, otrzymasz podczas zapisu i rezerwacji terminu.
Menu