Wolumetryczne modelowanie kształtu twarzy

 

Efekty zabiegu:

Wolumetria to zabieg liftingu i modelowania kształtu twarzy, przywracający jej harmonijny, młody wygląd.Przy pomocy szybkich, bezpiecznych i minimalnie inwazyjnych zabiegów możliwa jest zmiana owalu twarzy. Polegająca na powiększeniu lub uzupełnieniu objętości tych obszarów twarzy, na których najbardziej nam zależy i które decydują o proporcjach „twarzy idealnej”- tej do której dążymy. Lifting wolumetryczny w przypadku twarzy dojrzałych ma na celu uzupełnienie ubytków objętości związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego ani długiego, uciążliwego okresu rekonwalescencji tak jak w przypadku operacji plastycznych. Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące.

 

Opis Zabiegu:

Czas jaki musisz zarezerwować na pełną wizytę wolumetrii twarzy to około 1godziny. Sam zabieg trwa od 15 do 30 minut. Po przygotowaniu skóry, lekarz podaje znieczulenie miejscowe, kremem znieczulającym bądź miejscowe nasiękowe.Przy pomocy cienkiej igły lekarz nakłuwa skórę gdzie następnie wprowadza kaniule aby bezpiecznie podać kwas.  Istnieje cały wachlarz technik augmentacji tkanek miękkich; do najczęściej stosowanych należy technika liniowa (tunelowa), która przeciwdziała rozprzestrzenianiu się preparatu w tkankach (kwas hialuronowy pozostaje w miejscu podania). Pionowe techniki iniekcji znajdują zastosowanie w zabiegach wolumetrycznych. Igła wprowadzana jest pionowo na mechaniczną podstawę (np. okostną), co umożliwia precyzyjną depozycję wypełniacza w obszarze zaniku głębokich tkanek miękkich. Objętość podawanego preparatu zależy od korygowanego defektu (stopnia jego nasilenia). Po podaniu preparatu lekarz może wykonać delikatny masaż, który ułatwia równomierne rozmieszczenie wypełniacza.

 

Rekonwalescencja:

Tuż po wykonanym zabiegu pacjent może powrócić do codziennych obowiązków.Delikatny obrzęk ustępuje maksymalnie do 3 dnia od zabiegu.Gęsty  kwas hialuronowy wykorzystywany do zabiegu jest poddany sieciowaniu, czyli opatentowanemu procesowi stabilizacji. Pełne sieciowanie kwasu zachodzi do 3ego tygodnia. Wtedy też widzimy efekt końcowy zabiegu.Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

 

Preparaty używane podczas zabiegu:

Dla odpowiedniej trwałości efektu, oraz ze względu na zachowanie określonego kształtu partii obstrzykiwanej zdecydowaliśmy się na preparaty Princess Volume oraz Stylage L. Wszystkie wypełniacze stosowane do wolumetrii twarzy to implanty czasowe czyliwypełniacze o dużej gęstości. Każdy produkt, przed wprowadzeniem na rynek, musi zostać szczegółowo przebadany. Celem tych badań jest dowiedzenie, że jest on bezpieczny i dobrze tolerowany przez organizm. Nie może uczulać, podrażniać ani wywoływać stanów zapalnych. Powinien on także dawać naturalne i długotrwałe efekty

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • wyszczuplenie twarzy
 • uwydatnienie kości policzkowych
 • modelowanie kąta żuchwy
 • skorygowanie linii żuchwy
 • modelowanie kształtu brody
 • zmiana kształtu nosa – uniesienie koniuszka nosa, redukcja garbu czy krzywizn grzbietu nosa, korygowanie asymetrii nosa
 • modelowanie podbródka
 • wyrównanie ubytków objętości twarzy w innych lokalizacjach
 • zmiana kształtu twarzy
 • „cofniętej” brody (wypełnienie wierzchołka brody);
 • korekcja niedużych dysproporcji i drobnych defektów estetycznych
 • zmiana wyglądu twarzy

 

Przeciwwskazania:

 • zabieg przeciwwskazany jest w okresie ciąży i karmienia piersią, bądź u osób zażywających aspirynę i leki przeciwzapalne,
 • jakąkolwiek infekcja, w tym opryszczka, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
 • przyjmowanie antykoagulantów;
 • dermatozy przebiegające z objawem Koebnera.
 • nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu i środki znieczulające.

Pełną listę przeciwskazań otrzymasz podczas zapisu na zabieg w Natural BeautyClinic.

 

Należy pamiętać, że stan po całkowitej korekcie nosa jest przeciwwskazaniem do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.

 

Bezpieczeństwo:

Zarówno poziom świadczonych usług w Natural BeautyClinic, jak i ich jakość i bezpieczeństwo są dla Nas priorytetem w codziennej pracy z Gośćmi gabinetu. Powikłania po zabiegach augmentacji tkanek zdarzają się, na szczęście są najczęściej odwracalne, choć najpoważniejsze z nich wymagają natychmiastowej interwencji terapeutycznej. Zawsze w razie jakichkolwiek obaw, niezwłocznie skontaktuj się z gabinetem. Oprócz doświadczenia i regularnych szkoleń, musimy pamiętać również o warunkach wykonywania zabiegów. Narzędzia, igły i preparaty są jednorazowego użytku. Nawet jednorazowe waciki poddawane są sterylizacji, a każdy zabieg zaopatrzony jest w jednorazowe pakiety ochronne. Stanowiska pracy każdorazowo poddawane są dezynfekcji. W gabinecie nieustannie pracują sprzęty medyczne, oczyszczające powietrze i wszystkie powierzchnie z wirusów i drobnoustrojów.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Jak się przygotować?
Stosowanie wypełniacza zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny, paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą. Pełny opis przygotowania do zabiegu, otrzymasz podczas zapisu i rezerwacji terminu.
Czy zabieg jest bolesny?
Wolumetria twarzy jest przeważnie mało bolesna. Stosowane do wolumetrii preparaty zawierają prawie zawsze w swym składziesubstancję znieczulającą (lidokaina), co pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe.  Standardowo wykonywany w znieczuleniu miejscowym, poprzez maść relaksacyjną. W trakcie zabiegu wolumetrii twarzy występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej,Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia. Jeśli jednak pojawia się nadwrażliwość – stosujemy znieczulenie nasiękowe. Preparat znieczulający Artykainy.
Czy potrzebna jest druga sesja?
Dla Nas tak, zależy nam na idealnym efekcie, nad którym trzeba mieć kontrole. Dlatego zalecamy wizytę kontrolną/ dostrzyknięcie w okresie około 2 tygodni od momentu wykonania pierwszego zabiegu.
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem występującym w tkankach ludzkiego organizmu- głównie w skórze. Jest substancją zdolną do wiązania ogromnej ilości wody , dzięki czemu zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgotności i sprężystości skóry. Działa jako zmiatacz wolnych rodników oraz przyspiesza gojenie się naskórka.

Niestety pomimo wielu zalet tego związku wraz z upływem czasu jego zawartość w tkankach gwałtowanie maleje. Jednocześnie nasza skóra staje się wiotka oraz mało elastyczna w efekcie czego tworzą się zmarszczki. Aby przeciwdziałać temu procesowi wykorzystano unikatowe właściwości kwasu hialuronowego i zaczęto z niego produkować różnego rodzaju środki pielęgnacyjne, takie jak kremy przeciwzmarszczkowe, liftingi czy maseczki. Tego typu preparaty działają jednak bardzo powierzchownie i nie zawsze są wystarczająco skuteczne.

Alternatywną i niezwykle efektywną metodą zapobiegającą starzeniu się skóry jest zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Rozwój nauki pozwolił na otrzymanie jego unikalnej stabilizowanej formy pochodzenia niezwierzęcego, co znacznie zmniejszyło ryzyko wystąpienia alergii i stanowiło przełom w dziedzinie medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy stosuje się w postaci elastycznego żelu , którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Dzięki temu uzyskuje się ich ujędrnienie, wypełnienie, podniesienie i wygładzenie. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do rodzaju i głębokości zmarszczek, co umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego, natychmiastowego efektu estetycznego.

Menu