Zmarszczki – objaw starzenia skóry

Efekty zabiegu:

Wypełnianie zmarszczek to jeden z popularniejszych zabiegów, przywracający twarzy, jej harmonijny, młody wygląd. Skóra człowieka wraz z upływem czasu ulega procesowi naturalnego starzenia. Działanie czynników wewnętrznych (zanik włókien kolagenowych) i zewnętrznych (ekspozycja na słońce, grawitacja) przyczynia się do tworzenia zmarszczek. Za pomocą medycznych substancji wypełniających, tzw. wypełniaczy, można skorygować takie niedoskonałości jak bruzdy nosowo – wargowe, opadnięte kąciki ust, zmarszczki różnej głębokości. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego ani długiego, uciążliwego okresu rekonwalescencji tak jak w przypadku operacji plastycznych. Dzięki temu niechirurgiczne metody leczenia objawów starzenia i odnowy skóry twarzy zyskały na popularności. Zabieg wypełniania zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym, gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące.

 

Wyróżnia się następujące zmarszczki:

 • zmarszczki mimiczne: pierwsze zmarszczki dynamiczne – odpowiadają za nie skurcze mięśnia, (leczenie botoxem)
 • zmarszczki statyczne z reguły powstają w wyniku utrwalenia się zmarszczek mimicznych. Z czasem stają się coraz głębsze. Ich rodzajem są zmarszczki strukturalne (posłoneczne – w wyniku oddziaływania promieniowania UV). (leczenie wypełniaczem)
 • zmarszczki grawitacyjne powstają stopniowo w wyniku działania siły grawitacji na skórę, zwłaszcza w warunkach zmniejszonej sprężystości i napięcia oraz niekorzystnych zmian związanych z tkanką tłuszczową (zachodzących z wiekiem). W konsekwencji kontury twarzy ulegają zaburzeniu, tworzą się bruzdy nosowo-wargowe, a skóra wiotczeje. (leczenie wypełniaczem, nićmi, technologią hifu)

 

 

Opis Zabiegu:

Czas jaki musisz zarezerwować na pełną wizytę wypełniania zmarszczek i bruzd twarzy to około 1godziny. Sam zabieg trwa od 15 do 30 minut. Podczas konsultacji przed zabiegowej lekarz szczegółowo wyjaśnia możliwe do uzyskania korzyści i ryzyko metody; ustala wskazania i ewentualne przeciwwskazania do procedury. Po przygotowaniu skóry, lekarz podaje znieczulenie miejscowe, kremem znieczulającym bądź miejscowe nasiękowe. Używana Technika punktowa (wkłuć seryjnych) polega na wykonywaniu iniekcji w punktach blisko siebie­ – na depozycji niewielkich ilości wypełniacza wzdłuż płytkich zmarszczek lub mikrozałamań skóry, w górnych warstwach skóry właściwej. Równie często stosujemy technikę liniową (tunelowa). Metoda polega na wkłuciu i podawaniu preparatu w czasie wycofywania igły bądź kaniuli (w warstwach skóry tworzy się „tunel”).  Objętość podawanego preparatu zależy od korygowanego defektu (stopnia jego nasilenia). Po podaniu preparatu lekarz może wykonać delikatny masaż, który ułatwia równomierne rozmieszczenie wypełniacza.

 

Rekonwalescencja:

Tuż po wykonanym zabiegu pacjent może powrócić do codziennych obowiązków. Delikatny obrzęk ustępuje maksymalnie do 3 dnia od zabiegu. Pełne sieciowanie kwasu zachodzi do 3ego tygodnia. Wtedy też widzimy efekt końcowy zabiegu.Nie są to procedury chirurgii plastycznej, dlatego ryzyko poważnych powikłań jest minimalne, jednak należy mieć na uwadze, że rezultaty są tymczasowe. Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

 

Preparaty używane podczas zabiegu:

Dla odpowiedniej trwałości efektu, oraz ze względu na zachowanie naturalności partii obstrzykiwanej zdecydowaliśmy się na preparaty Princess Volume oraz Stylage L. Każdy produkt, przed wprowadzeniem na rynek, musi zostać szczegółowo przebadany. Wysoko sprężyste wypełniacze cechuje większa odporność na naprężenie skóry , dlatego wykorzystuje się je najczęściej do korekcji głębokich zmarszczek i do iniekcji w okolice o wzmożonej mimice (np. okolica nosowo-wargową). Idealny wypełniacz powinien wykazywać nie tylko dobry profil bezpieczeństwa i skuteczność, ale również być stosunkowo trwały, biokompatybilny, nieimmunogenny, łatwy w podaniu i łatwy do (ewentualnego) usunięcia. Nie może uczulać, podrażniać ani wywoływać stanów zapalnych. Powinien on także dawać naturalne i długotrwałe efekty. Ponadto dzięki wyjątkowej higroskopijności HA wpływa na wyższe uwodnienie i zwiększa objętość tkanek; stanowi również rodzaj strukturalnej podpory dla skóry.

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • wygładzenie twarzy;
 • korekcji fałd skórnych, bruzd, zmarszczek;
 • modelowania konturów twarzy (wolumetrii);
 • poprawy jędrności i napięcia skóry;
 • odmładzania skóry;
 • korekcji granicy czerwieni wargowej;
 • podniesienie opadających kącików ust;
 • kształtowania brwi;
 • wypełniania opadających policzków;
 • wklęsłości grzbietu nosa (redukcja wklęsłości w wyniku wypełnienia kąta czołowo-nosowego);
 • odmłodzenie dłoni;
 • wyrównanie ubytków objętości twarzy w innych lokalizacjach;
 • korekcja niedużych dysproporcji i drobnych defektów estetycznych;
 • zmiana wyglądu twarzy na wiele młodszą;
 • „spłaszczenia” rynienki (filtrum) – linii między nosem a ustami.

 

Przeciwwskazania:

 • zabieg przeciwwskazany jest w okresie ciąży i karmienia piersią, bądź u osób zażywających aspirynę i leki przeciwzapalne,
 • jakąkolwiek infekcja, w tym opryszczka, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
 • przyjmowanie antykoagulantów;
 • dermatozy przebiegające z objawem Koebnera.
 • nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu i środki znieczulające.

Pełną listę przeciwwskazań otrzymasz podczas zapisu na zabieg w Natural BeautyClinic.

 

Należy pamiętać, że stan po całkowitej korekcie nosa jest przeciwwskazaniem do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.

 

Bezpieczeństwo:

Zarówno poziom świadczonych usług w Natural BeautyClinic, jak i ich jakość i bezpieczeństwo są dla Nas priorytetem w codziennej pracy z Gośćmi gabinetu. Powikłania po zabiegach augmentacji tkanek zdarzają się, na szczęście są najczęściej odwracalne, choć najpoważniejsze z nich wymagają natychmiastowej interwencji terapeutycznej. Zawsze w razie jakichkolwiek obaw, niezwłocznie skontaktuj się z gabinetem. Oprócz doświadczenia i regularnych szkoleń, musimy pamiętać również o warunkach wykonywania zabiegów. Narzędzia, igły i preparaty są jednorazowego użytku. Nawet jednorazowe waciki poddawane są sterylizacji, a każdy zabieg zaopatrzony jest w jednorazowe pakiety ochronne. Stanowiska pracy każdorazowo poddawane są dezynfekcji. W gabinecie nieustannie pracują sprzęty medyczne, oczyszczające powietrze i wszystkie powierzchnie z wirusów i drobnoustrojów.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Jak się przygotować?
Stosowanie wypełniacza zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny, paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą. Pełny opis przygotowania do zabiegu, otrzymasz podczas zapisu i rezerwacji terminu.
Czy zabieg jest bolesny?
Podawanie wypełniacza twarzy jest przeważnie mało bolesne. Stosowane do augmentacji preparaty zawierają prawie zawsze w swym składzie substancję znieczulającą (lidokaina), co pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe.  Standardowo wykonywany w znieczuleniu miejscowym, poprzez maść relaksacyjną. W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, a podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia. Jeśli jednak pojawia się nadwrażliwość – stosujemy znieczulenie nasiękowe. Preparat znieczulający Artykainy.
Czy potrzebna jest druga sesja?
Dla Nas tak, zależy nam na idealnym efekcie, nad którym trzeba mieć kontrole. Dlatego zalecamy wizytę kontrolną/ dostrzyknięcie w okresie około 2 tygodni od momentu wykonania pierwszego zabiegu.
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem występującym w tkankach ludzkiego organizmu- głównie w skórze. Jest substancją zdolną do wiązania ogromnej ilości wody , dzięki czemu zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgotności i sprężystości skóry. Działa jako zmiatacz wolnych rodników oraz przyspiesza gojenie się naskórka.

Niestety pomimo wielu zalet tego związku wraz z upływem czasu jego zawartość w tkankach gwałtowanie maleje. Jednocześnie nasza skóra staje się wiotka oraz mało elastyczna w efekcie czego tworzą się zmarszczki. Aby przeciwdziałać temu procesowi wykorzystano unikatowe właściwości kwasu hialuronowego i zaczęto z niego produkować różnego rodzaju środki pielęgnacyjne, takie jak kremy przeciwzmarszczkowe, liftingi czy maseczki. Tego typu preparaty działają jednak bardzo powierzchownie i nie zawsze są wystarczająco skuteczne.

Alternatywną i niezwykle efektywną metodą zapobiegającą starzeniu się skóry jest zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Rozwój nauki pozwolił na otrzymanie jego unikalnej stabilizowanej formy pochodzenia niezwierzęcego, co znacznie zmniejszyło ryzyko wystąpienia alergii i stanowiło przełom w dziedzinie medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy stosuje się w postaci elastycznego żelu , którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Dzięki temu uzyskuje się ich ujędrnienie, wypełnienie, podniesienie i wygładzenie. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do rodzaju i głębokości zmarszczek, co umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego, natychmiastowego efektu estetycznego.

Menu