INFINITÉ Frakcja RF z elektrokoagulacją

 

 

PRZEBUDOWA SKÓRY

INFINITÉ RF to innowacyjna metoda frakcjonowania skóry specjalnie opracowaną kasetą micro infinité za pomocą izolowanych mikrokryształowych igieł pokrytych złotą membraną. Szybka, precyzyjna i bezpieczna procedura medycznego modelowania i ujędrniania przestrzennego skóry. Technologia ta przenika ciągłość naskórka wprowadzając mikrokryształy na odpowiednio dobraną głębokość kontrolowaną elektronicznie przez urządzenie. Skutkiem działania frakcji RF jest termiczny szok prowadzący do wzbudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Dzięki izolowanym po długości mikroigłom energia fali radiowej emitowana jest jedynie z tzw. guzka mikrokrystalicznego. Zapewnia to brak podgrzania tkanek na powierzchni skóry, a jedynie w jej głębokich partiach. Taka emisja fali pozwala zachować większą skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Metoda elektrochirurgii stosowana w medycynie i kosmetologii. Wykorzystuje się podczas niej działanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości. Polega na ścięciu (koagulacji) białka za pomocą łuku elektrycznego. Najlepszy beauty plan, który zakłada przygotowanie do zabiegu pozwoli utrzymać naturalne efekty na długo, a skóra zostanie jędrna, świetlista i naturalnie odmłodzona. Skórę bardzo grubą zaleca się oczyścić peelingami dermatologicznymi TCA. Skóra sucha i odwodniona powinna być nawilżona za pomocą mezoterapii igłowej dobranej do Twoich potrzeb.

 

 

Efekty zabiegu na twarz:

 • redukcja blizn po trądzikowych,
 • lifting i odmładzanie struktury skóry(terapia łączona z HIFU UTIMS A3),
 • spłycenie zmarszczek i drobnych linii,
 • likwidacja cieni i obrzęków pod oczami,
 • usuwanie przebarwień i plam,
 • poprawa kolorytu i widoczny blask,
 • zmniejszenie rumienia,
 • intensywne zwężenie porów.

 

Efekty zabiegu na ciało:

 • napięcie i ujędrnienie mocno wiotkiej skóry,
 • likwidacja lub redukcja rozstępów,
 • likwidacja lub redukcja cellulitu,
 • usuwanie blizn pooperacyjnych (terapie łączone z osoczem),
 • wygładzenie blizn po cesarskim cięciu, czy plastyce piersi,
 • przyrost nowego kolagenu,
 • redukcja nad potliwości (likwidacja w połączeniu z terapią botoxem),

Widoczne efekty uzyskujemy już po pierwszym zabiegu, pełna terapia w obrębie problematycznym to około 3 sesji zabiegowych w zależności od potrzeb.

 

 

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Po znieczuleniu miejscowym obszar zabiegowy poddaje się działaniu głowicy termoliftingującej aplikując energie RF na różnych głębokościach skóry w trakcie kolejnych pasaży w przedziale: 0,5 do 3,5 mm. Po zabiegu w obszarze zabiegowym może wystąpić krótkotrwałe, punktowe krwawienie oraz rumień i nieznaczny obrzęk. Dla ukojenia skóry i ulgi po zabiegu stosujemy specjalistyczne maski, których efekt działania dopasowujemy do Twoich potrzeb. Wszystkie efekty uboczne ustępują w przeciągu 24-48 godzin. Efekt działania aparatu to pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które dają początek remodelingu podskórnego kolagenu. Kluczowym elementem potwierdzającym skuteczność zabiegu jest precyzja jego wykonania.

 

 

JAKICH EFEKTÓW MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Cały proces remodelingu podskórnego kolagenu następuje przez kilka kolejnych tygodni (do 3 miesięcy) po zabiegu. W tym czasie dochodzi do stymulacji powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to gęstsza, jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się również drobne zmarszczki. Metoda daje dobre efekty przy usuwaniu zmarszczek, liftingu skóry i poprawie jej elastyczności okolicy oczu, twarzy, szyi i dekoltu, dłoni, piersi.

W porównaniu do zabiegu lasera frakcyjnego nie istnieje ryzyko powinowactwa z melaniną, więc nie pojawią się żadne przebarwienia oraz hipo lub hiperpigemntacja. Efekt cieplny jest zdecydowanie niższy niż w laserze. RF na ułamek sekundy emituje ciepło 58-85°C (efekt koagulacji i denaturacji białka), ale głównie w skórze właściwej. W przeciwieństwie do lasera nie istnieje zjawisko waporyzacji (odparowania) na naskórku oraz nie ma ryzyka powstania spotów (dziurek).

 

 

Fale radiowe w kosmetyce RF mono i bipolarny różnica między RF mikroigłowy

Radiofrekwencja czyli promieniowanie elektromagnetyczne stosowane jest w kosmetyce w celu podgrzania i regeneracji włókien kolagenowych. Do tej pory stosowane są w kosmetologii radiofrekwencje mono, bipolarne polegające na przykładaniu głowic do skóry np. Pelleve. Mikroigłowa RF pozwala lepiej wniknąć falom radiowym na precyzyjnie dobrane głębokości i tam stymulować kolagen, co daje lepsze efekty zabiegu na dłużej. Fale radiowe niezatrzymywane są i rozpraszane przez naskórek, tylko precyzyjnie wnikają na odpowiednio dobrane głębokości od 0,25 mm do 3 milimetrów. To zasługa niezwykle cienkich igiełek, które wprowadza się do skóry właściwej. Na końcu igiełek emitowane są fale radiowe i prądowe wiązki elektrokoagulacji.

 

 

TYPY KARTRIDŻY

Kartridże 10 igłowe:

Skuteczność i pewne działanie przy różnych problemach skórnych i na wszelkich obszarach zabiegowych.

Kartridże 25 igłowe:

Możliwość jednoczesnego działania we wszystkich warstwach skóry. Doskonale sprawdza się przy zabiegach mających na celu ujędrnienie i nadanie sprężystości skórze, daje wysokie efekty liftingujące oraz świetnie sprawdza się w przypadku problemu blizn potrądzikowych.

Kartridże 64 igłowe:

Zdecydowane, skuteczne i szybkie działanie na blizny, rozstępy i przy problemie nadpotliwości.

Nano igły:

Specjalnie opracowana kaseta nano infinité z nano igłami, które pokryte są 24 karatowym złotem działa kontaktowo na skórę i wytwarza setki frakcji emitujących fale radiowe Działanie to nie przerywa ciągłości naskórka, a jedynie precyzyjnie przenika przez wierzchnie warstwy skóry emitując w jej głąb fale radiowe podgrzewając jednocześnie tkanki w obrębie działania.

Menu